Od dnia 18 grudnia w Galerii Olimp można korzystać z automatu do selektywnej zbiórki opakowań.

Automat zlokalizowany jest w nowej części Galerii Olimp na parterze w okolicy środkowego wyjścia na parking wielopoziomowy - między kolekturą Lotto a ruchomymi schodami prowadzącymi do Leroy Merlin.

Urządzenie będzie  przyjmowało butelki plastikowe (PET) oraz puszki aluminiowe.

 

Urządzenia zakupione zostały przez Urząd Miasta Lublin. W trosce o nasze środowisko wszyscy mieszkańcy Lublina i okolic którzy zechcą wesprzeć lokalny recykling i przyczynić się do tego, aby mniejsza ilość odpadów trafiała na składowisko może skorzysta z okazji i wrzucić plastikowe lub aluminiowe opakowanie po napojach do jednego z automatów. Dzięki zaawansowanej technologii automaty zidentyfikują opakowanie po kształcie i kodzie kreskowym. Pamiętajmy, że opakowania po środkach chemicznych czy kosmetykach nie zostaną przyjęte, a próba „oszukania automatu” spowoduje uruchomienie alarmu.

Zasada funkcjonowania automatu jest prosta: należy oddać butelkę lub puszkę po napoju, a na zakończenie tej operacji nacisną guzik, który da sygnał o zakończeniu procesu. W podziękowaniu wydany zostanie paragon, który należy zachować i wykorzystać zgodnie z zasadami określonymi przez Galerię Olimp. Przy oddawaniu większej liści opakowań, guzik należy nacisnąć po włożeniu ostatniego opakowania, a na paragonie zostanie wydrukowana informacja o ilości i rodzaju przekazanych odpadów.

Źródło

INFORMACJE