logoLR

We wrześniu i październiku wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach bezpiecznej jazdy rowerem po mieście organizowanych przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka i Porozumienie Rowerowe. Pierwsze zajęcia odbyły się 7 i 8 września (sobota-niedziela).

Zajęcia będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, w szczególności osób które niezbyt pewnie czują się jadąc rowerem wśród samochodów i wybierają jazdę chodnikiem (często niezgodnie z prawem), a także osób które chciały by jeździć rowerem do pracy czy szkoły, a nie wiedzą od czego zacząć. Spotkania mają pomóc w efektywnym wykorzystaniu dwóch kółek w miejskiej dżungli.

Każdy uczestnik otrzyma bezpłatną opaskę odblaskową, a w późniejszym terminie również papierową wersję Przewodnika Miejskiego Rowerzysty po Lublinie.


W czasie 2-godzinnego przejazdu 10-osobowe grupy pod okiem prowadzącego poznają m.in.:

- zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych nie posiadających infrastruktury rowerowej, ze szczególnym uwzględnieniem jazdy na skrzyżowaniach i zasady bezpieczeństwa na przejazdach rowerowych

- wszystkie rodzaje infrastruktury rowerowej istniejącej w Lublinie (drogi rowerowe i ciągi pieszo- rowerowe, pasy rowerowe w jezdni, rondo rowerowe)

- warunki jazdy rowerem po chodniku i w strefach pieszych

- zasady bezpiecznego parkowania i przechowywania roweru

i inne.


Łącznie przeprowadzonych zostanie 15 zajęć w których będzie mogło wziąć udział 150 osób. Będzie to pierwsze w Lublinie i prawdopodobnie największe w Polsce tak duże przedsięwzięcie z zakresu praktycznej nauki jazdy rowerem po mieście.


Akcja wychodzi naprzeciw rosnącemu ruchowi ruchowi rowerowemu, który wzrośnie dodatkowo po uruchomieniu systemu roweru miejskiego w 2014 roku.

Im trudniej z powodu rosnących korków poruszać się po Lublinie samochodem, tym większe jest zainteresowaniekorzystaniem z roweru. Ważne, aby rowerzyści potrafili sprawnie i bezpiecznie poruszać się po lubelskich ulicach.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy przesłać swoje zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
1. Formularz zgłoszeniowy (.doc)
2. Regulamin warsztatów (PDF)


Harmonogram zajęć:

Data Dzień tygodnia Godzina

6 X niedziela 12:00
10 X czwartek 17:00
12 X sobota 14:00
13 X niedziela 12:00
16 X środa 17:00
24 X czwartek 17:00
26 X sobota 14:00
27 X niedziela 12:00
2 X sobota 14:00
6 XI środa 15:30
9 XI sobota 14:00

 

Źródło

INFORMACJE