Poniżej relacja i podsumowanie działań biblioteki na Bazylianowce przesłane nam przez kierownictwo biblioteki.

 

Mimo że biblioteka funkcjonuje od niedawna, może pochwalić się aktywnością w działalności kulturalno-oświatowej.

Filię odwiedziły między innymi dzieci z Przedszkola Piotruś Pan, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Absolwent” oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Lublinie.

W bibliotece odbywały się zajęcia czytelnicze i ruchowe adresowane do najmłodszych. Z kolei dla seniorów przygotowana została oferta indywidualnych lekcji z zakresu obsługi komputera oraz Internetu. Zorganizowano koncert poświęcony Michaelowi Jacksonowi. Przedszkolaki wystąpiły w pięciu utworach piosenkarza. Do każdej piosenki przygotowana była oryginalna choreografia i kostiumy charakterystyczne dla stylu Michaela Jacksona. Dzieci nie zapomniały o atrybutach piosenkarza, czyli gwieździe, białej rękawiczce i kapeluszu. Mini Playback Show okazał się ogromnym sukcesem. Na widowni zebrała się liczna publiczność, składająca się z rodziców, dziadków i rodzeństwa występujących dzieci, a także czytelników. Rangę spotkaniu nadała obecność Dyrekcji Prywatnego Przedszkola Piotruś Pan oraz seniorów z zaprzyjaźnionego Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

W kolejnym tygodniu wakacji zorganizowano warsztaty ozdabiania przedmiotów techniką decoupage. Uczestnikami pierwszych zajęć była duża grupa przedszkolaków, która dekorowała drewniane podstawki pod kubki. Kolejne spotkanie adresowane było do osób niepełnosprawnych. Tym razem uczestnicy ozdabiali przedmioty wykonane ze szkła.

W związku z przypadającymi w sierpniu 75. urodzinami Beaty Tyszkiewicz przygotowana została prelekcja poświęcona karierze polskiej aktorki. Odczytano fragmenty książki Łukasza Maciejewskiego pt. „Aktorki: spotkania”. Następnie zaprezentowano fragmenty filmu pt. „Komediantka”, w którym aktorka zagrała jedną z ról. Aktywność edukacyjno- kulturalna rozpoczęta podczas wakacji w Filii nr 37 na pewno będzie kontynuowana i rozwijana w różnych formach przez kolejne miesiące działalności placówki.

 

Zapraszamy do naszej placówki.

Magdalena Rademacher

Natalia Kraszkiewicz

mbp1 mbp2 mbp3
 mbp4 mbp5  mbp6
mbp7 mbp8 mbp9
 mbp10  mbp11

INFORMACJE