W imieniu Warsztatów Kultury zapraszamy mieszkańców Dzielnicy Ponikwoda do udziału w warsztatach z beatboxu.

Beatbox to sposób tworzenia muzyki polegający na naśladowaniu głosem dźwięków różnych instrumentów. Uczestnicy warsztatów nauczą się podstaw tworzenia muzyki za pomocą aparatu mowy, będą mieli również możliwość ćwiczenia z mikrofonem, nagłośnieniem estradowym i looperem (Boss RC 50). Dodatkową atrakcją będzie nauka podstawowej rejestracji beatboxu oraz obróbki nagrań.

Program zajęć uwzględnia ćwiczenia dla osób, które nigdy nie miały styczności z techniką beatboxu jak i tych, które mają za sobą doświadczenia z muzykowaniem bez instrumentów.

Warsztaty poprowadzi pochodzący z Lublina beatboxer i wokalista Hubert „Jahdeck” Pyrgies*.

 

Projekt skierowany jest do osób w wieku 9-12 lat. Udział we wszystkich zajęciach jest obowiązkowy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zajęcia odbędą się w budynku Szkoły Podstawowej nr 4, im. A. Mickiewicza w Lublinie, ul. Hiacyntowa 69 w dniach 11, 18 i 25 października 2013 w godz. 15:00-16:30

Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 81 533 08 18 (możliwość zapisów od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-17:00)

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Organizatorem projektu są Warsztaty Kultury w Lublinie, partnerem projektu jest Rada Dzielnicy Ponikwoda.

Warsztaty realizowane są w ramach programu „Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina”.

 

* Hubert „Jahdeck” Pyrgies – beatboxer i wokalista, kompozytor i autor tekstów. Pochodzi z Lublina, gdzie jest związany z trio beatboxowym AL-FATNUJAH oraz zespołem Chonabibe. Swoją pasją i zdolnościami dzieli się nie tylko na scenie, ale także podczas warsztatów. Zdolności muzyczne podparł wiedzą, studiując Psychopedagogikę Kreatywności, co pozwoliło mu zrozumieć jak wielkie znaczenie w życiu i rozwoju człowieka mają działania artystyczne.

Prowadzi program „Muzyka bez instrumentów”, który ma za zadanie uświadomić uczestników, że „niemożliwe nie istnieje”. Zajęcia odbywają się w przedszkolach, szkołach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych i domach kultury. Traktuje je, jako wspólną zabawę, w trakcie, której dzieci i młodzież poznają tajniki beatboxu, a przede wszystkim, doświadczają zdumiewających możliwości własnego głosu, ciała i wyobraźni.

INFORMACJE