Prezentacja/dyskusja wystawa poglądowa odbędzie się w środę, 4 grudnia, godz. 16:30 – 18:0.

Zapraszamy!

Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe oraz Rada Dzielnicy Ponikwoda zapraszają na spotkanie: „Rowerowa Ponikwoda”.

Czy Ponikwoda ma bezpieczną infrastrukturę rowerową? Czy jest dobrze skomunikowana z innymi dzielnicami Lublina? Jakie są plany rozwoju infrastruktury rowerowej w dzielnicy? Co powinno powstać? Jak sobie radzić w obecnej sytuacji?

Rower

Rowerowi praktycy, aktywiści i lobbyści spotkają się z mieszkańcami Ponikwody aby wymienić się informacjami i pomysłami oraz wspólnie zastanowić się nad poprawą rowerowej dostępności dzielnicy. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną pomysły na usprawnienie infrastruktury rowerowej tak by pozwalała na sprawne i wygodne przemieszczanie się z/do/po Ponikwodzie. Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi, pomysły i postulaty. Wnioski ze spotkania zostaną przedstawione władzom miasta w formie raportu.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prostym konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody - markowe akcesoria rowerowe. Na drobny upominek mogą liczyć wszyscy.

Jest to kolejne z cyklu dziesięciu spotkań dzielnicowych poświęconych transportowi rowerowemu z perspektywy mieszkańców dzielnic Lublina.

Spotkaniom towarzyszy wystawa fotografii poświęcona transportowi rowerowemu w mieście. Na kilkunastu planszach zaprezentowano zagadnienia związane z zaletami roweru jako przyjaznego miastu środka transportu oraz przykłady dobrej infrastruktury rowerowej z Polski i ze świata. Można tu zapoznać się z możliwościami przewozu dzieci i towarów na rowerze, rozwiązaniami parkingowymi a nawet Cycle Chic czyli rowerowa elegancja.

Celem wystawy jest pokazanie, że rower może być alternatywnym i atrakcyjnym środkiem transportu, jeżeli tylko będziemy wiedzieli jak z jego zalet korzystać.

Wystawa będzie wprowadzeniem do rozmowy - będzie można obejrzeć ją tuż przed spotkaniem.

Zapraszamy mieszkańców, władze miasta i wszystkich zainteresowanych rozwojem ruchu rowerowego w Lublinie aby wspólnie dyskutować o komunikacji rowerowej w naszej okolicy.

Kontakt: Michał Wolny - Towarzystwo dla Natury i Człowieka – tel. 888 844 666.

Plakat imprezy

Wydarzenie na Facebooku

INFORMACJE