Święta Bożonarodzeniowe już za pasem, słychać powoli zza każdego rogu dzwonki zbliżających się sań. Świąteczny czas to chwile spędzane w gronie najbliższych,  tradycyjnie rodzinne, tak bardzo oczekiwane przez nas wszystkich. Zarówno dzieci, jak i rodziców.

Okres przedświąteczny jednak często okazuje się stresujący i bardzo wymagający. Przygotowania bywają trudne i mozolne, czas ucieka prędzej niż Mikołaj przez komin, a Ty czujesz, że wciąż brakuje Ci ozdób, kolorowych kartek, bałwanków, stroików ze świeczką, a przede wszystkim...

...wspólnej rodzinnej zabawy w przygotowywaniu tych wszystkich pięknych i efektownych dekoracji?

"Nic straconego!"- jak rzekł sam Św. Mikołaj do renifera swego.

 

Poniżej świąteczny prezent od portalu logo fundacja czasdzieci 

bezpłatny poradnik do pobrania

Zapraszamy również do miejsca w którym rodzice z każdego zakątka Polski mogą podyskutować nie tylko o świętach.

http://pierwszekroki.czasdzieci.pl/


Portal zaprasza również do zapoznania się z Konferencją

Chcąc uhonorować całe polskie środowisko związane z literaturą Fundacja Czas Dzieci zaprasza do bezpłatnego oglądnięcia wszystkich wykładów z konferencji "Nowoczesne czytanie Tuwima. Poezja Juliana Tuwima dla dzieci wobec wyzwań nowoczesności w ujęciu literaturoznawczym i metodycznym" Nagrania dostępne są na stronie TUTAJ

 lokomotywa z logo

CzasDzieci.pl to portal skierowany do rodziców dzieci od 0 do 14 roku życia. Od sześciu lat podpowiada rodzicom, jak spędzić czas z dzieckiem. Grupa redaktorów wyszukuje, sprawdza i rekomenduje najbardziej wartościowe oferty kulturalne. Czasdzieci.pl poleca także, jako alternatywę rozwojowe zabawy do przeprowadzenia w domu lub wyjazdy rodzinne poza miasto. Portal dba szczególnie o rzetelność informacji oraz rozwojowy charakter udostępnianych rodzicom inspiracji. Starania przekładają się na zaufanie rodziców – strony CzasDzieci.pl miesięcznie czyta przeszło 600 000 rodziców z całej Polski.

CzasDzieci.pl to nie tylko organizacja czasu dziecka. Rodzice znajdą tu także wiele artykułów dot. wychowania i rozwoju malucha, a grupa 13 ekspertów odpowiada online nieodpłatnie na pytania i wątpliwości z zakresu psychologii, logopedii, neurologii, dietetyki, pedagogiki i wychowania dziecka.

Na uwagę zasługuje największy w polskim Internecie dział dot. książki dla dzieci współtworzony pod czujnym okiem redaktorów przez same dzieci oraz rodziców recenzentów.

CzasDzieci.pl to przestrzeń także dla najmłodszych. W strefie dzieci - maluchy mogą bezpiecznie bawić się i uczyć.

Wyróżniającym jest duże zaangażowanie portalu CzasDzieci.pl w akcje społeczne i edukacyjne oraz podejmowanie własnych inicjatyw jak akcje:

http://www.sloneczniki.czasdzieci.pl,

http://www.czytactakalejak.pl/

Charytatywną działalność portalu CzasDzieci.pl potwierdza utworzenie na początku 2012 r. Fundacji Czas Dzieci, która ma za zadanie rozszerzyć działalność portalu o akcje na rzecz rozwoju dzieci z rejonów wsi, małych miasteczek oraz obszarów społecznie i geograficznie peryferyjnych.

 

INFORMACJE