Urząd Miasta Lublin zaprasza mieszkańców Lublina do udziału w partycypacji w zarządzaniu miastem.

Czym jest partycypacja?

 

Partycypacja to współdecydowanie o sprawach ważnych dla miejsca, w którym żyjemy. To zaangażowanie w życie społeczne, publiczne i polityczne. Partycypacja to udział mieszkańców w podejmowanych przez władze decyzjach.

Na naszej stronie znajdziecie Państwo narzędzia partycypacyjne. Poinformujemy Państwa, kiedy odbywają się konsultacje społeczne i w jaki sposób możecie Państwo wyrazić swoją opinię. Możecie Państwo zapoznać się z historiami ludzi, którzy zaryzykowali i którym udało się zrealizować swoją inicjatywę. W zakładce "O partycypacji" znajduje się zbiór stron i portali poświęconych tematyce partycypacji. Zwolenników partycypacji bezpośredniej odsyłamy do zakładki "Spotkania z mieszkańcami", na której publikowane są zaproszenia i harmonogramy spotkań w poszczególnych dzielnicach miasta.


Jeśli masz pomysł jak wykorzystać plac przy Twoim bloku? Chcesz wypowiedzieć się w dyskusji na temat planu zagospodarowania przestrzennego Twojej dzielnicy? A może chciałbyś zorganizować w naszym mieście wydarzenie kulturalne? Powiedz o tym i partycypuj!!!

W serwisie UM Lublin uruchomiony został specjalny blok dotyczący partycypacji:

www.partycypacja.lublin.eu

 

Zapraszamy!

 

 

INFORMACJE