Kiedy: 17, 24, 31 lipca; godz. 21:00; poprzedzone o 20:30 seansami dla najmłodszych

Gdzie: duże boisko sportowe przy Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej ul. Magnoliowa,

W przypadku niesprzyjającej pogody, wydarzenie zostanie przeniesione do pomieszczeń przy Parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP (Księża Marianie), ul. Bazylianówka 85

Ponikwoda Wstęp wolny

Szczegóły:

17 lipca, godz. 21.00   – Elling - reż. Petter Naess, czas 89', 2001 r.
24 lipca, godz. 21.00  – Słoneczne miasto - reż. Martin Sulik, czas 95', 2005 r.
31 lipca, godz. 21.00  – Erratum - reż. Marek Lechki, czas 90', 2010 r.
7 sierpnia, godz. 21 - Karmel - reż. Nadine Labaki, czas 95’, 2007 r.

Przed każdym pokazem, o godz. 20:30 odbywają się seanse Miasto movie dzieciom czyli filmowe wieczorynki.

Opisy:

Elling
(Filmweb-7,5) znakomity komediodramat, skrojony według najlepszych skandynawskich wzorców. Historia tytułowego Ellinga, zagubionego, skrycie marzącego o karierze poety,  samotnika i ekscentryka, który spotyka na swojej drodze równie niedostosowanego społecznie Kjella. Dwaj skrajnie różni mężczyźni muszą zamieszkać razem na jakiś czas w ramach społecznego programu, jak wprowadza rząd Norwegii. Co z tego wyniknie warto się przekonać samemu. 

Słoneczne miasto (Filmweb-6,7) - kino czeskie znane jest z umiejętności pokazywania społecznych problemów przez pryzmat komediowy czy też satyryczny. „Słoneczne miasto" to z jednej strony gorzki obraz ludzi pozbawionych pracy, perspektyw a niekiedy nawet środków do życia, z drugiej zaś bardzo ciepła i pokrzepiająca opowieść o przyjaźni i odzyskiwaniu utraconej nadziei. Warto zobaczyć jakie filmy kręcą nasi południowi sąsiedzi, gdyż potrafią to robić naprawdę dobrze.

Erratum (Filmweb - 6,9) - ten bardzo kameralny i wyciszony obraz znalazł się w gronie najważniejszych polskich filmów ostatnich lat. Marek Lechki obsadza w roli głównej Tomasza Kota (dawno nie widzianego w roli innej niż komediowa) aby opowiedzieć historię człowieka który wraca na chwilę na "stare śmieci", do rodzinnego miasta. Główny bohater musi na 2 dni wyjechać z Warszawy do rodzinnego Szczecina, z którego uciekł w młodości zostawiając samotnego ojca oraz starych przyjaciół. Jak wypadnie konfrontacja z duchami przeszłości i czy czas leczy wszystkie rany? o tym m.in. opowiada „Erratum”.

Karmel (Filmweb - 7,3)– akcja tego zjawiskowego lmu dzieje się w Bejrucie, a konkretnie w salonie urody dla kobiet prowadzonym przez główną bohaterkę Layalę (w tej roli sama reżyserka Nadine Labaki). Jest to miejsce spotkań kilku kobiet, w różnym wieku, o różnym pochodzeniu i sytuacji życiowej. W salonie Layali wszystkie one czują się jednak swobodnie, jest to dla nich swoisty azyl, przestrzeń do szczerej rozmowy, śmiechu, ale bywa także miejscem prawdziwego życiowego wsparcia. Labaki tworzy swoją historię w sposób niezwykle subtelny, pięknie łącząc dyskretny humor z poważniejszym kontekstem. „Karmel” to lm o kobietach, ale skierowany nie tylko do kobiet. Każdy spragniony oryginalnego kina widz doceni jego zalety.


Organizatorzy: Warsztaty Kultury, Rada Dzielnicy Ponikwoda

Partner: PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - Księża Marianie

Projekt realizowany jest w ramach programu Dzielnice Kultury - Program rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina

 

Ulotka

 

Kiedy: 17, 24, 31 lipca; godz. 21:00; o godz. 20:30 seanse dla najmłodszych
Gdzie:
duże boisko sportowe przy Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej ul. Magnoliowa, Ponikwoda
Wstęp wolny

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

INFORMACJE