Zapraszamy mieszkańców dzielnicy Ponikwoda do udziału w warsztatach z tworzenia animacji poklatkowej.
Animacja poklatkowa to cykl zdjęć zawierający poszczególne fazy ruchu postaci lub przedmiotów, które wyświetlane w tempie 24 klatek na sekundę dają wrażenie samodzielnego poruszania się.
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z różnymi technikami animacji poklatkowej, takimi jak: animacja lalkowa, plastelinowa, wycinankowa, rysunkowa, pikselacja, techniki kombinowane. Poznają krótką historię animacji oraz stworzą krótki film animowany. Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzają kreatywność, odkrywają nowe możliwości twórcze. To doskonała zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w grupie.
Warsztaty poprowadzi Anna Chabros-Piłat – artysta plastyk, grafik, twórca krótkometrażowych filmów animowanych ,magister sztuki, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, laureatka nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” 2013 w kategorii „Obraz”. Swoją przygodę z filmem animowanym rozpoczęła na studiach, gdzie stworzyła pierwsze filmy wykorzystując różne techniki animacyjne. W tym okresie stworzyła swój pierwszy film festiwalowy „Zielona alternatywa”. Od tego momentu postanowiła rozwijać swój warsztat kontynuując naukę w oskarowym studiu filmowym SE-MA-FOR w Łodzi. Jej produkcja „Kołowrotek” kontynuuje bogatą tradycję polskiej szkoły animacji poklatkowej.


Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 8-11 lat i ich opiekunów
Warunkiem udziału w warsztatach jest obecność na wszystkich zajęciach
Liczba miejsc jest ograniczona
Udział w warsztatach jest bezpłatny

Zaproszenie do druku do pobrania

Wprowadzeniem do warsztatów będzie oprowadzanie zorganizowane specjalnie dla uczestników projektu po Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Stanisława Węglarza 4 w Lublinie w dniu 3 września 2014 r. o godzinie 16:00.
Zajęcia odbędą się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Państwowej Straży Pożarnej mieszczącej się przy ul. Stanisława Węglarza 4 w Lublinie w dniach 3,4,5 września 2014
w godz. 17:00-20:00.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 81 533 08 18 (możliwość zapisów od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:30)

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie we współpracy z Radą Dzielnicy Ponikwoda
Partner: Komenda Miejska PSP w Lublinie
Projekt realizowany jest w ramach programu „Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury
w Dzielnicach Lublina”.

INFORMACJE