Wszyscy ciekawi wiedzy spotykają się na Stadionie Miejskim na ul. Krochmalnej w niedzielę, 21 września o godz.10.00. Z tej okazji Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie uruchamia specjalną, bezpłatną linię Festiwal Nauki. Hasłem XI Lubelskiego Festiwalu jest Nauka bez barier.

 

Brak barier w prowadzeniu badań naukowych jest ważny dla naukowców. Organizatorzy chcą również, aby "Nauka" była "bez barier" dla uczestników festiwalu, aby każdy mógł w nim wziąć udział - niezależnie od wieku, wykształcenia, zainteresowań, czy ograniczeń spowodowanych na przykład niepełnosprawnością.


Bezpłatna linia Festiwal Nauki będzie odjeżdżać z przystanku Plac Litewski 03 co 10 minut, od godz. 10:00 do 16:00. Podobnie zaplanowano odjazdy z przystanku Arena Lublin.

autobus będzie odjeżdżać z przystanku Plac Litewski 03 trasą:
Krakowskie Przedmieście - Lipowa - Piłsudskiego - Młyńska - Dworcowa - Krochmalna - Arena Lublin.

z powrotem autobus pojedzie trasą:
Krochmalna - Dworcowa - Młyńska - Lubelskiego Lipca 80 - Unii Lubelskiej - Zamojska - Bernardyńska - Plac Wolności - Kapucyńska - Plac Litewski.

Autobus będzie się zatrzymywać na wszystkich przystankach na trasie. Linia będzie obsługiwana przez niskopodłogowe pojazdy przegubowe.

program, zasady rejestracji i wykaz projektów znajdują się na stronie XI Lubelskiego Festiwalu Nauki


 

 

INFORMACJE