baner budzet obywatelski

Od środy (15 kwietnia) można oficjalnie składać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do rozdysponowania w tej procedurze jest 15 mln zł. Na projekty oczekujemy do 15 maja. Formularze zgłaszania projektów i szczegółowe informacje można znaleźć na www.obywatelski.lublin.eu.

Przyszłoroczny Budżet Obywatelski to 8 mln zł na projekty małe (każdy o maksymalnej wartości 500 tys zł), natomiast 7 mln przewidziano na projekty duże (największa wartość takiego projektu nie może przekroczyć 1,5 mln zł). Od 15 kwietnia do 15 maja wszystkie Biura Obsługi Mieszkańców czekają na projekty od mieszkańców Lublina.

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące pisania projektów do Budżetu Obywatelskiego:

  • 20 kwietnia, 17:00, Sala Obrad Rady Miasta Lublin, Ratusz;
  • 6 maja, 17:00, Sala Obrad Rady Miasta Lublin, Ratusz;
  • 11 maja, 17:00, Sala Obrad Rady Miasta Lublin, Ratusz.

Zachęcamy jednocześnie do organizacja własnych spotkań w celu wspólnego przygotowywania projektów. Do dyspozycji mieszkańców, podobnie jak w ubiegłym roku, jest sieć filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego. Mapę filii w których znajdą Państwo informacje na temat Budżetu Obywatelskiego, formularze zgłoszenia projektu oraz pomoc ze strony pracowników znajduje się na stronie www.obywatelski.lublin.eu.

 Źródło

 

INFORMACJE