Filia nr 37 zaprasza na wernisaż i wystawę rysunków Katarzyny Rymarz.

Wnikliwa obserwacja aktywności użytkowników serwisów społecznościowych stała się dla artystki punktem wyjścia do wykonania rysunków, które dotyczą szeroko rozumianego komunikowania się. Muzyka, towarzysząca każdemu rysunkowi, doskonale dopełnia przekaz i pozwala na kontemplację prac w skupieniu.

Katarzyna M. Rymarz zajmuje się głównie fotografią cyfrową z uwzględnieniem jej korzeni w tradycyjnej fotografii analogowej, ponieważ na styku tych dwu estetyk kształtuje się nowa jakość. Tworzy obiekty multimedialne, nie porzuca też malarstwa i rysunku, czego efektem jest ta wystawa. Ukończyła Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Uczestniczka zbiorowych wystaw międzynarodowych i autorka kilku wystaw indywidualnych.

Alejandro Magaña Aviña jest kompozytorem i basistą w zespole Les Peatonés oraz swing-blues'owej grupie El Ensamble Azul. Ukończył naukę o komunikowaniu w ITESO Tlaquepaque, Jaliscow Meksyku. Kompozycji uczył się między innymi od Enrique’a Nery i Manuela Rocha Iturbide. Uczestniczy w wielu różnych projektach muzycznych a także filmowych. Twórca pejzaży dźwiękowych. Obecnie pracuje wraz z zespołem El Ensamble Azul nad nową płytą zatytułowaną „Walz para un otoño”.

biblioteka rymarz m

INFORMACJE